امنیت, خرید آنلاین

چطوری میشه به خرید اینترنتی اعتماد کرد؟؟؟

خرید اینترنتی امن و ایمن، نکته ی با اهمیتی است که در خرید از فروشگاه های اینترنتی باید به آن توجه کنید! اما چگونه در هنگام خرید از اینترنت متوجه شویم که خرید ما امن است و با امنیت کامل می توانیم هزینه یک محصول را به صورت اینترنتی بپردازیم و یا اینکه یک محصول خاص را سفارش دهیم؟ ما در این مقاله از وب سایت قسط یار در مورد اهمیت مجوز فروش اینترنتی یک وب سایت و راه های خرید اینترنتی امن و راحت با شما صحبت خواهیم کرد! با ما همراه باشید.

قطعا شما هم از آن دسته افرادی هستید که تولد دوستان خود را فراموش نمی کنید، اما با این حال باز هم نمی‌توان منکر این واقعیت شد که بسیاری از افراد برای خرید یک کادوی تولد مناسب چه برای پسر و چه برای دختر دچار مشکل می‌شوند.

ویژگی های خرید اینترنتی امن :

خرید از اینترنت مسئله ای است که در چند سال اخیر شاهد رشد آن هستیم و می توانیم ببینم که وب سایت های بزرگی نظیر دیجی کالا چطور از این طریق به کسب درآمد رسیده اند!
اما به نظر شما مردم چگونه به فروشگاه هایی نظیر دیجی کالا اعتماد می کنند؟ در ادامه ما چندین ویژگی یک فروشگاه اینترنتی امن و ایمن را به شما خواهیم گفت تا به این شکل بتوانید در انتخاب یک وب سایت برای خرید های اینترنتی خود دقت بیشتری نمایید.

مجوز فروش اینترنتی

اولین چیزی که در مورد وب سایت های فروشگاهی اهمیت دارد، مجوز الکترونیکی ای نماد است. در واقع اولین چیزی که باید توجه شما را به خود جلب کند و باعث شود که از  یک  سایت خرید کنید، مجوز فروش اینترنتی ای نماد است.

در وهله ی بعد، باید توجه کنید که علاوه بر مجوز فروش اینترنتی ای نماد، سایت فروشگاهی باید مجوز لازم از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی یا همان لوگوی ساماندهی را دارا باشد.

لوگوی ای نماد یا لوگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را معمولا در قسمت پایین وب سایت ها می توانید مشاهده کنید. این نمادها بسیار اهمیت دارند و اگر در یک سایت وجود نداشته باشند، در واقع هیچگونه تضمینی وجود ندارد که آن سایت معتبر است.

پروتکل SSL

مسئله ی دیگر در خرید اینترنتی امن این است که در وب سایت فروشگاهی باید از پروتکل SSL استفاده شده باشد. این پروتکل امنیت سایت را بالاتر می برد و به این شیوه شما می توانید به آن اعتماد بیشتری نمایید.

در زمان خرید اینترنتی حتما به آدرس سایت در مرورگر توجه کنید! در آنجا به جای استفاده از کلمه http باید از کلمه https استفاده شده باشد. همچنین در آنجا یک لوگوی قفل سبز رنگ هم وجود دارد که اتصال امن و ایمن شما را نشان می دهد.

درگاه پرداخت اینترنتی امن

در درگاه های پرداخت در فروشگاه های اینترنتی باید حتما به قسمت نوار جستجو توجه کنید که مبادا آدرسی متفاوت در آنجا درج شده باشد. درگاه های پرداخت اینترنتی معتبر معمولا در قسمت صفحه پرداخت، راهنمایی های لازم را به شما می کنند که چطور بتوانید یک پرداخت امن داشته باشید!

نکاتی که باید در درگاه های پرداخت اینترنتی به آنها توجه کنید، موارد زیر هستند:

  • در درگاه های پرداخت اینترنتی باید از https به جای http استفاده شده باشد.
  • کد امنیتی این درگاه ها نباید عکس باشد و شما باید ابتدا آن را رفرش کنید تا از این بابت اطمینان پیدا نمایید.
  • مشخصات کارت بانکی را با صفحه کلید خود وارد نکنید و سعی کنید که بخش های مربوط به رمز دوم و  … را با صفحه کلید مجازی درگاه پرداخت وارد نمایید.

مشخصات فروشنده سایت خرید اینترنتی

یک سایت معتبر خرید اینترنتی در کنار مجوز فروش، مشخصات کاملش را هم شرح خواهد داد تا برای مشتری شبه ای باقی نماند.
در بخش تماس با ما در سایت فروشنده تمامی مشخصات وی اعم از آدرس، شماره تلفن ثابت، ایمیل و … ثباید بت شده باشد تا به این شیوه شما بتوانید به این سایت بهتر اعتماد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *